HOLLANDA SOHBETE BAGLAN!

Nick :
Sifre (Varsa) :
Diger Odalar : "islam" kanalida olsun.
"oyun" kanalida olsun.
"radyo" kanalida olsun.
"operHELP" kanalida olsun.

 
KATEGORİLER: Sohbet | Sohbet Odaları | Hollanda Sohbet | Hollanda Chat

Hollanda Sohbet İle Güne Başlayın

Hollanda Sohbet Odaları, Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı Hollanda’da gurbetçilerin birbirleri ile iletişim kurmalarını hedefleyen online sohbet siteleridir. Bu siteler aracılığı ile binlerce insanın birbiri ile tanışması ve arkadaş olması mümkündür. Bu sohbet odaları sadece Hollanda’da yaşayan Türklere değil, dünyadaki her insana dostluk fırsatı sunmaktadır. Sohbet odalarına bağlanmak için belli kurallar bulunmaktadır. Bu kuralların birincisi rumuz ile sohbete bağlanmaktır. Bu rumuz kullanıldığında sohbet sırasında gerçek adın verilmesi de gerekmemektedir. Hollanda’nın ve dünyanın tüm şehirlerinden kolaylıkla bağlanabilen sohbet odalarında her yaştan insanın bulunması ve yaşıtlarla arkadaş çevresinin oluşturulması mümkündür. İnternet üzerinden bağlanılabilen sohbet odaları, canlı yazışma imkanı vererek anlık konuşmaları mümkün kılmaktadır. Online sohbet odaları ile kişiler yalnızlıktan kurtulabilmekte, çalışma ortamındaki stresi üzerlerinden atabilmektedir. Sohbetin amacı da insanları rahatlamasını sağlamaktadır. İnsanlar gülük hayatta da birbirleri ile sohbet ederek akıllarındaki olumsuz durumlardan kurtulmaktadır. Aynı şey sohbet odaları için de geçerlidir. Sohbet odalarında her konuda bilgi alışverişi mümkündür. Örneğin dini konular, müzik ile ilgili konular, mesleklerle ilgili konular ve tarih konularının yanı sıra arkadaşlık ve dostluk konularının da konuşulması mümkündür. Sohbet şekli kişinin tamamen kendisine kalmıştır. Sohbet odalarında kim nasıl bir şekilde ve kiminle sohbet etmek istiyorsa o kategorideki odaya girerek bilgi paylaşımında bulunabilmektedir. Sohbet odalarında karşı karşıya kalınan sorunlarla ilgili de bilgi paylaşımında bulunabilmektedir. Bazı sohbet odalarında meslek kategorisi bulunmaktadır ve bu kategorideki odalar ziyaret edilerek nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ile ilgili bilgi alınabilmektedir. Modern dünyanın en büyük sorununu iletişimsizlik olduğu söylense de online sohbet odaları bu soruna da çözüm bulmakta, insanlar arasındaki iletişimi sağlamaktadır. Bu odalar, akıllı cep telefonlarından, tablet bilgisayarlardan, dizüstü bilgisayarlardan ve masaüstü bilgisayarlardan kolaylıkla ziyaret edilebilmektedir.

Hollanda Chat Odaları Bir Harika

Hollanda Sohbet ile arkadaşlıklar kurulurken Türklerin bulunduğu bu ülke ile ilgili bilgi sahibi olmak, sohbet sırasında konuşmayı daha da güzel bir hale getirebilmektedir. Hollanda, başkenti Amsterdam olan, s41 bin 548 kilometrekare yüzölçümüne sahip bir kıyı ülkesidir. Kuzeybatı Avrupa’da bulunan bu ülke, Almanya ve Belçika arasındadır. Hollanda’nın geçmişi 11’inci yüzyılda kontluk ve dükalıklara kadar gitmektedir. İlk kurulduğu bölge günümüzde Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un bulunduğu yerdir. 15’inci yüzyılın ortalarında ise bölgeyi Burgundy Dükalığı egemenliği altına almışır. 1555 yılında ise bölgenin hakimi, İmparator II. Charles’in oğlu İspanya Kralı II. Philip olmuştur. Bu sırada Flemenkler ekonomilerini geliştirmiş ve kendi içinde birliği sağlamıştır. 1568 yılında başlayan ve 80 süren süren bağımsızlık savaşına başlayan Flemenklerle birlikte yedi bölge de isyan etmiştir.Bu bölgeler birleştikten iki yıl sonra da bağımsızlıklarını ilan etmiştir. 1648 yılında savaşın bitmesiyle de bağımsızlıklarına kavuşmuşlardır. 17’inci yüzyılda Hollanda’da zengin hammadde kaynakları bulunmuştur. Bu sayede de ülkenin ekonomisi gelişmiş, dünyanın önemli deniz gücü ve ticaret merkezi olmuştur. 1795 yılında bölge Fransızların eline geçse de Napolyon’un 1814 yılında yenilmesiyle de Hollanda’nın kurulması için çalışmalara başlanmıştır. Monarşiye kaşı olan bu kişiler yine de I. William’ı başkanlığa getirmişlerdir. 1814 yılında Hollanda ve Belçika arasında anlaşma yapılmış topraklar Birleşik Krallığı altında birleştirilmiştir. 1830 yılında Belçika Krallığı’nın kurulmasıyla da zanlaşma sona ermiştir. Takvimler 1849 yılını gösterirken ülkede liberal anayasa ilan edilmiştir. Anayasa ile Batı sömürgelerinde kölelik kaldırılmıştır. 1894 yılında çıkan isyan, General William Vetter ordunun dağılmasını önlemiş, devlet otoritesini yeniden tesis etmiştir. Sonra da ülke, ekonomik ve siyasi yönden güçlü bir devlet durumuna gelmiştir.

Türkler Yoğun Olarak Yaşamaktadır

Hollanda Chat Sitesi ziyaret edilip konuşmaya başlanmadan önce ülkenin fiziki yapısının da bilinmesi gereklidir. Ülkede yükselti ve sağ bulunmamaktadır. En yüksek nokta ise 327 metre ile Vaalserberg Tepesidir. Hollanda’da üç önemli nehir vardır. Bunların arasında Ren, Maas ve Scheldt nehirleri son derece önemlidir. Ülkede deniz iklimi vardır. Kışları ılık, yazları ise sıcak olan ülkenin iklimi genel olarak ılımandır. Ilıman iklimin nedeni de Gulfstream sıcak su akıntısıdır. Ülkede ormanlık alan azdır ve bu nedenle de yabani hayvan sayısı azdır. Bu ülkede su kuşlarına rastlamak mümkündür. Hollanda da gazla maden bulunmamaktadır. İhtiyaç duyulan endüstri hammaddeleri ithal edilmektedir. Limburg’da 12 kömür madeni yatağı vardır. Ülkenin doğusundaki tuz yatakları 305 metre derinliğe sahiptir. Ülkede öğrenim 6 ila 15 yaş arasında zorunludur. 6 yıllık ilköğretim süresi olan ülkede devlet ve özel okullar bulunmaktadır. Özel okullardaki öğretim giderleri de devlet tarafından karşılanmaktadır. İlkokul bittikten sonra öğrenciler ya ortaöğretime ya da mesleki eğitim veren okulları tercih edebilmektedir. Orta öğretimi tamamlayanlar ise yüksek öğretime devam edebilmektedir. Ülkede okuma yazma bilmeyenlerin nüfusa oranı da yüzde 2’dir ve bu oran dünyanın en düşük oranıdır. Hollanda’da spora karşı da ilgi büyüktür. Nüfusun büyük bir çoğunluğu spor kulüplerine üyedir ve düzenli olarak spor yapmaktadır. Spor çalışmalarının büyük bir kısmı ise iklim şartları nedeniyle kapalı salonlarda yapılmaktadır. Siyasi hayat ise parlamento esasına dayanan anayasal bir monarşidir. Kraliyet makamının bulunduğu ülkede bu makam, kral, kraliçe ve bakanlardan oluşmaktadır. Anayasaya göre kralın dokunulmazlığı bulunmaktadır. Bakanlar ise parlamentoya karşı sorumludur. Parlamento iki meclisten oluşmaktadır. Senato 75 üyeli olup, üyeler il meclisleri kanalıyla seçilmektedir. Millet Meclisi ise 150 üyeye sahiptir milletvekilleri halk tarafından seçilmektedir.

isvicresohbet.com son olarak itibari ile guncellenmistir.


site haritasi, sitemap
ALT SAYFALAR: almanya sohbet | hollanda sohbet | belcika sohbet | amerika sohbet | fransa sohbet | italya sohbet | isvec sohbet | ingiltere sohbet | azerbaycan sohbet