BELCİKA SOHBETE BAGLAN!

Nick :
Sifre (Varsa) :
Diger Odalar : "islam" kanalida olsun.
"oyun" kanalida olsun.
"radyo" kanalida olsun.
"operHELP" kanalida olsun.

 
KATEGORİLER: Sohbet | Sohbet Odaları | Belçika Sohbet | Belçika Chat

Belçika'da Yaşayan Türkler Burada

Belçika sohbet odaları, bu ülkede yaşayan insanların birbirleri ile kaynaşmasını ve tanışmasını sağlayan online buluşma merkezleridir. Belçika’da çok fazla Türk vardır ve bu siteler aracılığı ile Türk vatandaşları birbirleri ile kolaylıkla irtibat kurabilmektedir. Bazı sohbet odalarında kamera ile görüşme imkanı da bulunmaktadır ve bu sayede kişilerin birbirlerini görmeleri de mümkün olmaktadır. Bu sohbet odalarına giriş tamamen ücretsizdir ve sohbete dahil olmak için bir rumuz kullanılması yeterli olmaktadır. Bu sohbet odaları sadece Belçika’ya özgü değildir. Dünyanın her ülkesinden internet aracılığı ile Belçika merkezli sohbet odalarına girilebilmektedir. Hatta bu sohbet odalarının merkezinin Belçika olması da şart değildir. Herhangi bir noktadaki sohbet sitelerinde Belçika kanalı bulunabilmekte, bu kanaldan gerek Belçika’da yaşayanlar, gerekse başka ülkelerdeki insanlarla sohbet edebilecek kişilere ulaşabilmektedir. Sohbet odaları, kişilerin ortak zevklerinin ortaya çıkarılmasına da vesile olmaktadır. Konuşarak birbirlerini tanıyan insanlar, ardından sohbet odasında başlayan dostluklarını günlük hayata da taşıyabilmekte, hatta belirli gruplar oluşturarak etkinlikler düzenleyebilmektedir. Belçika’nın dışındaki ülkelerden de ziyaret edilen online sohbet odaları ile sayısız arkadaş edinme imkanı elde edilmektedir. Bu sohbet odalarında konuşabilmenin belli kuralları vardır. İlk kural da sohbet ederken aşırılığa kaçılmamalıdır. Seviyeli bir sohbetin kimseye bir zararı yoktur. Zaten ahlaka aykırı kelimeler, sohbet odalarında otomatik olarak yasaklanmaktadır. Bu tür kelimeler hangi dilde söylenirse söylensin engellenmektedir çünkü sohbet sitesi kurulurken yasaklı kelimeler listelenmektedir. Bu sayede insanların birbirlerine hakaret etmesi de engellenmektedir. Ayrıca anlık engellemeler de yapılabilmektedir. Çünkü profesyonel sohbet sitelerinde her an bir sohbet editörü vardır ve bu editörler bazı durumlarda müdahale edebilmektedir. Ayrıca taciz ya da tehdit gibi durumlar söz konusu olduğunda site operatörleri ile iletişime geçip o kişinin engellenmesi de sağlanabilmektedir. Ancak kişi hemen engellenmemekte, bir süre takibe alındıktan sonra gerekli engelleme işlemi uygulanmaktadır.

Belçika Chat Odaları Herkese Açıktır

Belçika sohbet odaları aracılığı ile sohbet ederken ülkenin genel durumu ile ilgili bilgi sahibi olmak da konuşma sırasında olumlu bir iz bırakmaktadır. Belçika’nın resmi adı Belçika Krallığı’dır. Batı Avrupa’da olan bu ülke, Avrupa Birliği’ne ve NATO’ya üyedir. Ayrıca NATO’nun bazı uluslar arası organizasyonlarının merkezi bu ülkededir. Ülkenin yüzölçümü 30 bin528 kilometrekaredir. Belçika’da Flemenkçe, Fransızca ve Almanca konuşulmaktadır. Federal bir devlet yapısına sahip olan Belçika’da Flaman bölgesinde demsi dil Felemenkçedir. Valan bölgesinde resmi dil Fransızca olurken, başkent Brüksel’de her iki dil de resmi dildir. Ayrıca Valon bölgesinin içinde bulunan ve Almanya’ya komşu olan bir topluluğun resmi dili de Almancadır. Bu küçük topluluk özerk bir yapıya sahiptir. 1568 ila 1648 yılları arasında yapılan ve “seksen yıl savaşı” olarak nitelendirilen savaş sonucunda Belçika ve çevresindeki ülkelerin topnakları, Birleşik Şehirler ve Güney Hollanda olarak ikiye ayrılmıştır. Günümüzdeki Belçika’nın büyük bir bölümünü içine alan Güney Hollanda. Habsburg İspanyası ve Habsburg Avusturyası’nca idare edilmiştir. Fransız Devrimi Savaşları'ndaki mücadelenin ardından I. Fransız Cumhuriyeti, bölgedeki Avusturya egemenliği ortadan kaldırmış toprakları işgal etmiştir. 1815 yılında I. Fransa İmparatorluğu dağılmış, bölge yeniden birleşmiştir. 1830 yılındaki Belçika Devrimi, Belçika'nın bağımsızlığını ilan etmesini sağlamıştır. 1831 yılında I. Leopold kral olmuştur ve bu tarihte sistem, parlamenter sisteme sahip monarşi olmuştur. Başta kralın hakları sınırlı kalmıştır ancak 1893 yılında yaşanan genel grevin ardından 1919 yılında çoğunluğun oyuyla erkeklere, 1949 yılında da kadınlara oy hakkı tanınmıştır. Ülke 1914 yılında Almanya tarafından işgal edilmiştir. Ülke ikinci Dünya Savaşı yıllarında 1940'ta Almanya tarafından yeniden işgal edilmiştir. Ülke 1944 yılında müttefiklerin sayesinde kurtulmuştur. Savaştan sonra Almanlarla işbirliği yaptığı iddia edilen Kral III. Leopold'e karşı genel grev düzenlenmiştir. Bu grevin sonucunda kral 1951'de tacından feragat etmiştir.

Belçikalı İnsanlarla Muhabbet Edebilirsiniz

Belçika ekonomisi, küresel ekonomi ile güçlenmiştir. Ülkedeki Liege yakınlarında bulunan Ougree'deki Maas Nehri'nde çelik üretimi yapılmaktadır. Ülkenin ulaşım altyapısı da Avrupa'nın geri kalanıyla entegre edilmiştir. Ülke, endüstrisi ile dünyanın en büyük 15’inci ticaret ülkesi olmasını sağlamıştır. Belçika'nın ana ithal ürünleri gıda, makine, işlenmemiş elmas, petrol ve petrol ürünleri, kimyasal ürünler, giyim, aksesuar ve tekstil ürünleridir. Ülkenin ana ihraç ürünleri ise otomobil, gıda ürünleri, demir çelik, işlenmiş elmas, tekstil, plastik, petrol ürünleri ve demir dışı metallerdir. Belçika, 19’uncu yüzyıldaki Endüstri Devrimi'ne katılan ilk Avrupa devletidir. Liege and Charleroi'deki hızlı bir şekilde gelişen demir çelik üretimi ile 20’inci yüzyılın ortalarında Sambre - Mass vadisindeki sanayi 1830 ila 1910 yılları arasında Belçika'yı dünyanın en gelişmiş üç devletinden biri haline getirmiştir. Ancak 1840 yılında Flaman Bölgesi'nde bulunan tekstil endüstrisinde ciddi bir kriz meydana gelmiş, bunun sonucunda da ve bölge 1846 ila 1850 yılları arasında kıtlık sorunu ile karşı karşıya gelmiştir. 2’inci Dünya Savaşı’nın bitimi ile birlikte Gent ile Antwerp, kimya ve petrol endüstrisinde hızlı bir şekilde gelişme yaşamıştır. 1973 ile 1979 yıllarında yaşanan petrol krizleri de ekonomiyi resesyona sokmuş, bu durum demir-çelik endüstrisinde daha az rekabete katılan ve üretimde ciddi anlamda düşüş yaşayan Valonya'da daha uzun sürmüştür. 1980’ler ve 1990’lar boyunca ülkenin ekonomik merkezi kuzeye bölgelerine kaymıştır ve günümüzün kalabalık yerleşim yerlerinden biri olan Vlaamse Ruit bölgesine yerleşmiştir. Belçika sohbet odaları, böylesine bir ülkede yaşayan insanları buluşturmaktadır.

isvicresohbet.com son olarak itibari ile guncellenmistir.


site haritasi, sitemap
ALT SAYFALAR: almanya sohbet | hollanda sohbet | belcika sohbet | amerika sohbet | fransa sohbet | italya sohbet | isvec sohbet | ingiltere sohbet | azerbaycan sohbet