AZERBAYCAN SOHBETE BAGLAN!

Nick :
Sifre (Varsa) :
Diger Odalar : "islam" kanalida olsun.
"oyun" kanalida olsun.
"radyo" kanalida olsun.
"operHELP" kanalida olsun.

 
KATEGORİLER: Sohbet | Sohbet Odaları | Azerbaycan Sohbet | Azerbaycan Chat

Yavru Vatan Azerbaycan Sohbet Odaları

Azerbaycan sohbet odaları, kardeş ülke Azerbaycan’ın yanı sıra dünyanın her yerinde yaşayan insanlarla iletişim kurmak için tasarlanmış online arkadaşlık siteleridir. Bu siteler aracılığı ile bilerce kişi aynı anda sohbet edebilmekte, birbirleri ile iletişim kurup yeni arkadaşlıklara kapı aralamaktadır. Bu sitelerde gerek yazılı, gerek sözlü gerekse kameralı sohbet yapılabilmektedir. Bu sohbet yöntemlerinin tamamı da ücretsizdir. Azerbaycan’da sohbet imkanı veren bu siteleri merkezleri, dünyanın farklı ülkeleri olabilmektedir. İnternetin avantajı ile dünyanın her ülkesinde yaşayan kişilerle iletişime geçilmesini sağlayan bu siteler, arkadaşlıklara ve dostluklara kapı aralamakta, insanların sosyalleşmesini sağlamaktadır. Bilindiği gibi günümüzde insan ilişkileri son derece zayıflamıştır ve arkadaş çevreleri de o oranda daralmıştır. Oysa sohbet siteleri ile özlenen arkadaşlık çevrelerinin yeniden oluşturulması mümkündür. Sohbet siteleri, insanların iş yaşamındaki stresi atmaları için de en kolay yollardan biridir. Bu sitelerle insanlar birbirleri ile konuşarak dertlerini ve sıkıntılarını anlatabilmekte, böylece ruhsal olarak rahatlayabilmektedir. Dertler paylaşınca azalır sözündeki gibi sohbet odalarında da dertler paylaşıldıkça azalmakta, saatler süren sohbetin ardından günün sıkıntısından eser kalmamaktadır. Sohbet odaları, farklı sohbetlerin yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Dini sohbetlerin bile yapılabildiği sohbet odaları, toplumsal ihtiyaçtan doğmuş, her gecen gün de popülaritesini artırmaya devam etmektedir. Sohbet sitelerinin en büyük avantajı, insanların birbirini tanımadan konuşma imkanını sunmasıdır. Kişiler bu odalara giriş yapabilmek için kendi belirledikleri bir rumuz kullanmaktadır. Bu rumuz kayıt altına alındığında da aynı rumuzla bir başkasının sohbet sitesine giriş yapması önlenmiş olmaktadır. Böylece sürekli sohbet edilen kişiler, birbirlerini kaybetmemiş olmaktadır. Sohbet odaları aracılığı ile insanlar dünyanın neresinde olursa olsun birbirleri ile irtibata geçebilmekte, üstelik bunun için sadece internet ücreti ödemektedir. Dolayısı ile sohbet odaları, telefonla konuşmaktan çok daha ucuza mal olmaktadır.

Azeri İnsanları İle Tanışma Fırsatı Bulursunuz

Azerbaycan sohbet odaları arasından profesyonel olanlar tercih edilmelidir. Profesyonel sohbet odalarında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınması mümkün değildir. Azerbaycan da kardeş ülkedir vatandaşları da Türk’tür. Ülkenin resmi adı Azerbaycan Cumhuriyeti’dir. Kafkasya’da yer alan bu ülke, Güney Kafkasya'nın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesidir. Ülkenin doğusunda Hazar Denizi, kuzeyinde Rusya, kuzeybatısında Gürcistan, batısında Ermenistan, güneyinde ise İran bulunmaktadır ve bu ülkelerle komşudur. Azerbaycan’a bağlı olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin kuzey ve doğusunda Ermenistan, güney ve batısında İran vardır. Ülkenin Türkiye ile de 17 kilometrelik sınırı bulunmaktadır. Azerbaycan’da zengin bir kültürel miras vardır. Bu ülke, Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler arasındaki opera ve tiyatro gibi sahne sanatlarını barındıran ilk ülkedir. 1918 yılında Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti kurulmuştur. Ancak 1920’de Sovyet Kızıl Ordusu sınırı geçmiş ve Azerbaycan'a girmiştir. Aynı yıl Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti kurulmuş, sonra da Sovyetler Birliği topraklarına katılmıştır. Ülkenin yeniden bağımsızlığını kazanması da 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılması ile olmuştur. Karabağ Savaşı sırasında da Ermenistan, Dağlık Karabağ bölgesini ve bu bölgenin çevresinde bulunan yedi bölgeyi işgal etmiştir. Dağlık Karabağ'da Dağlık Karabağ Cumhuriyeti savaşın ardından kurulmuş, ancak diplomatik anlamda devletler tarafından tanınmamıştır. Azerbaycan anayasal bir cumhuriyettir. Ülke, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nün kurucu üyeleri arasındadır. 1992 yılından beri Birleşmiş Milletler'e üye olan ülke, 2006 yılında da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca kurulan İnsan Hakları Konseyi'nin üyeliğine seçilmiştir. Azerbaycan Anayasası'nın resmi dini yoktur. Azerbaycan, diğer Doğu Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri ile kıyaslandığında okuryazarlık oranında yüksek düzeydedir. Ayrıca ülkedeki işsizlik oranı da düşüktür.

Azerbaycan Türkleri Muhabbet Sitesi

Azerbaycan'daki en eski yerleşimler Taş Devri'ne kadar gitmektedir. Ülke topraklarında M.Ö. 9’uncu yüzyılda, ilk İskit yerleşimleri başlamıştır. İskitlerden sonra bölgeye İranlı Medler hakim olmuştur. Ancak bu imparatorlu da yıkılmıştır. Bakü’de bir Kız Kulesi vardır ve burası 11 ile 12’inci yüzyıllarda inşa edilmiştir. Ülkenin doğu sınırlarını Hazar denizi oluştururken, kuzeyde bulunan Büyük Kafkas Sıradağları ile ve merkezdeki geniş düzlükler, ülkenin ön önemli fiziksel özellikleridir. Bazardüzü Dağı, 4 bin 466 metre yükseklikle Azerbaycan'ın en yüksek noktasını oluştururken, Hazar Denizi’ndeki – 28 metre de en alçak noktasını oluşturmaktadır. Ayrıca ülkede “Doğanın Yedi Harikası”na aday olarak gösterilen çamur volkanlarının yarısı da Azerbaycan sınırları içindedir. Ülkedeki yüzey suları da temel su kaynağı olmaktadır. Azerbayçan’ın en uzun nehri bin 364 kilometre uzunluğa sahip olan ve Hazar Denizi'ne dökülen Kura Nehri'dir. Aras Nehri ise bin 72 kilometre uzunluğa sahiptir. En büyük doğal gölü de 67 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan Sarısu Gölü'dür. Ülkedeki en büyük yapay göl de 605 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan Mingeçevir Baraj Gölü'dür. Çevresinde yüksek dağlar ve tepeler bulunan Azerbaycan’ın büyük bir kısmı ovadır. İklimin ılıman olduğu ülkede Hazar Denizi’nden içeriye doğru gidildiğinde sert bir iklimle karşılaşılmaktadır. Yüksek bölgelerde kışlar uzun, soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise serin geçmektedir. Uzun kış gecelerinde de Azerbaycan sohbet odaları ile özel dostlukların kapılarının açılması mümkündür. Azerbaycan, zengin bir tarih zenginliğine sahiptir. Mimari anıtların yarı sıra antik kaya ve taşlar üzerinde yer alan hayvan görüntüsü oymaları günümüzde kadar gelmiştir. Ülke sınırları içinde 106 çeşit memeli, 97 çeşit balık, 10 amfibik tür ve 52 çeşit sürüngen bulunmuştur. Ülkenin milli hayvanı ise Karabağ atıdır. Bu at, dağ-bozkır yarış atıdır. iyi huylu, hızlı ve zarif ola bu atın soyu tehlike altındadır.

isvicresohbet.com son olarak itibari ile guncellenmistir.


site haritasi, sitemap
ALT SAYFALAR: almanya sohbet | hollanda sohbet | belcika sohbet | amerika sohbet | fransa sohbet | italya sohbet | isvec sohbet | ingiltere sohbet | azerbaycan sohbet